Niedostępny
Ten produkt jest obecnie niedostępny i nie wiemy kiedy powróci do oferty.
Wydawca:
2K Games
Wersja językowa:
Pełna polska
Kod:
5026555409865
Klasyfikacja PEGI:
Od 18 lat
:

XCOM Enemy Unknown PL PlayStation 3

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 2 osoby)
Zobacz opinie (7)
XCOM: Enemy Unknown to gra strategiczna stworzona przez doświadczone studio Firaxis. Stanowi ona jednocześnie wznowienie kultowej serii zapoczątkowanej przez wydane w 1994 roku UFO: Enemy Unknown.

Pod względem fabuły gra nie stanowi bezpośredniej kontynuacji oryginalnej trylogii z lat 90-tych. Zamiast tego na nowo opowiada historię pierwszego konfliktu ludzkości z agresywną cywilizacją obcych, która postanowiła skolonizować naszą planetę. W celu poradzenia sobie z pozaziemskim zagrożeniem powołana zostaje organizacja Extraterrestrial Combat Unit (w skrócie XCOM). Jej zadaniem jest nie tylko odparcie inwazji kosmitów, ale również odkrycie sekretów ich technologii. Gracz wciela się w głównodowodzącego organizacją.

Rozgrywka prowadzona jest na dwóch płaszczyznach - warstwa strategiczna toczy się w czasie rzeczywistym, podczas gdy bezpośrednie starcia z obcymi na powierzchni Ziemi są turowe. Tryb strategiczny pozwala nam na prowadzenie badań naukowych, odkrywanie sekretów technologii kosmitów oraz produkcję uzbrojenia i sprzętu. Działalność XCOM nie jest tania, więc sporo uwagi trzeba poświęcić stronie ekonomicznej. W radzie państw sponsorującej naszą organizację znajduje się szesnaście narodów i konieczne jest dbanie o ich zadowolenie z naszych rezultatów. Niektóre z nich zapełnią nam konta pieniędzmi, podczas gdy inne (np. nacje afrykańskie) skoncentrują się na dostarczaniu surowców. Wszystko to ma miejsce na dużej mapie obejmującej całą powierzchnię naszego globu. Z tego poziomu zakładamy bazę operacyjną, którą następnie zapełniamy podwładnymi i rozbudowujemy o nowe pomieszczenia oraz laboratoria.

Co pewien czas otrzymujemy wiadomość o odkryciu aktywności obcych i wyruszamy z oddziałem bojowym w celu wyeliminowania zagrożenia. Wtedy gra przestawia się w turowy tryb walki. Dowodzimy w nim niewielką grupką doskonale wyszkolonych żołnierzy i naszym zadaniem jest najczęściej zabicie wszystkich kosmitów na mapie. Podczas starć ogromną rolę odgrywa tzw. mgła wojny i linia wzroku postaci, a poległych jednostek nie da się wskrzesić po zakończeniu misji. W trakcie starć żołnierze nabywają punkty doświadczenia, które następnie wydajemy na rozwijanie ich umiejętności.

Większość misji (za wyjątkiem tych istotnych dla fabuły) generowana jest losowo, zarówno jeśli chodzi o kształt terenu, jak i umiejscowienie wrogich jednostek. Silnik gry umożliwia daleko idącą destrukcję otoczenia. Starcia dodatkowo uatrakcyjnia system morale żołnierzy. Niedoświadczeni podwładni łatwo panikują, a zgon kolegi z oddziału negatywnie wpływ na liczbę uzyskanych punktów doświadczenia.

Zobacz także

Abonamenty
Karty przedpłacone
Graj bezprzewodowo
na swojej konsoli!
Abonamenty
Karty przedpłacone
Figurki z gry CP77
w niższych cenach!
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.
Xargok
Z nami od: 2013/04/23

Xargok

0 0

Średniak

Bez wątpienia to najlepszy remake, niestety zawiódł moje oczekiwania ;/ Do oryginału brak mu tyle co Polakom do dobrobytu. Jak cena zjedzie do 5 dyszek to chętnie wciągnę, bo gra nie jest warta "stefki" imo.

Wojtek13
Z nami od: 2012/12/30

Wojtek13

0 0

Ta gra to jakies 20 orginału max, uproszczona do granic zeby mlodszy gracz mogl sobie pograc

Jezeli podobala ci sie jedynka to ta gra zawiedzie cie na pelnej linii. Wielkie rozczarowanie.
Nie ma generowanych losowo planszy, sa za to stale plansze z wrogami zawsze w tym samym miejscu, drugi raz jak trafimy na ta samo plansze to jest totalna porazka. Plansze nie sa wielopietrowe jak w jedynce. Nie ma plecakow dla postaci. Jakeis max 20% sprzetu i broni z jedynki. Jedna baza itp itd. Ogolnie masakra. Mail byc XCOM Enemy Unknown jest pseudo strategia dla dzieci. Powinni to nazwac KID simple startegy unknown ;)

Leszek
Z nami od: 2012/12/24

Leszek

0 0

Super

Gra jest naprawdę super! Polecam ją każdemu kto kiedyś grał na PC w UFO jak i temu kto nie zna gry.

phantom 72
Z nami od: 2012/11/12

phantom 72

0 0

Genialna pozycja 10/10

Gra jest w peł╣ni zlokalizowana i zrobiono to naprawde świetnie

kisielmaniak
Z nami od: 2012/11/08

kisielmaniak

0 0

Polskie napisy tylko czy DUBBING też?

Proszę o odpowiedź. Napalony jestem na ten tytuł co nie miara.

kisielmaniak
Z nami od: 2012/11/07

kisielmaniak

0 0

Ultimo jaka to wersja?

Z napisami tylko czy napisy+dubbing?

kisielmaniak
Z nami od: 2012/11/07

kisielmaniak

0 0

Co z ta wersją?

Ktoś się orientuje jaka to bedzie wersja? z napisami a język w orginale czy dubbing polski i napisy w PL? Na stronie Cenegi jest wyraźnie napisane że będzie DUBBING a Ultima pisze ze napisy więc o co chodzi? Osobiście jak to ma być dubbing to ja dziękuję i kupuję wersję ANG.