229
90
Chwilowo niedostępny
Ten produkt powinien znowu być dostępny w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych dni.
Wydawca:
System 3
Kod:
5060057028414
Klasyfikacja PEGI:
Od 7 lat

Putty Squad PlayStation 3

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
Pierwsza gra z serii Putty ukazała się w 1992 roku, stając się hitem na komputerach Amiga 500 i konsoli SNES. Wydany rok później sequel – Putty Squad pojawił się już tylko na platformie produkowanej przez Nintendo. Deweloperzy ze studia System 3 mieli w planach wypuszczenie portu przeznaczonego na Amigę i pecety, do czego jednak ostatecznie nie doszło. Z okazji 30-lecia firmy zdecydowano się naprawić ten błąd wypuszczając pełnoprawny remake.Głównym bohaterem Putty Squad jest zmiennokształtna, niebieska kropla. Kiedy Putty dowiaduje się, że jego przyjaciele zostali uprowadzeni i grozi im wielkie niebezpieczeństwo, bez wahania rusza na ratunek.

Rozgrywka bazuje na mechanice oryginału. Akcja ukazana jest w charakterystycznym dla klasycznych platformówek widoku z boku. Gracz kieruje poczynaniami Putty'ego, wykorzystując szereg jego specjalnych umiejętności - bohater potrafi rozciągać się, spłaszczać, obejmować przedmioty, zamieniać się w pięść, a nawet latać, jeśli tylko zostanie odpowiednio napompowany powietrzem. Zabawa polega głównie na pokonywaniu przeszkód, omijaniu pułapek, walce z przeciwnikami i zbieraniu gwiazdek. Dodatkowo istnieje możliwość użycia różnych power-upów (sprężyna, kamuflaż, tarcza, rakieta i inne).

Twórcy starali się zachować humor i charakterystyczne elementy oryginału, stąd m.in. wiele plansz zaprojektowanych w oparciu poziomy znane z pierwowzoru, a także dziwaczni przeciwnicy w postaci kotów, ptaków czy warzyw.

Oprawa wizualna Putty Squad nie odbiega od standardów współczesnych platformówek. Twórcy zdecydowali się na grafikę 2.5D (trójwymiarowo modelowane obiekty zaprezentowane ze statycznego, bocznego ujęcia kamery). Całość utrzymana jest w intensywnej kolorystyce, a zabawie towarzyszy żywiołowy podkład muzyczny.

Zobacz także

Abonamenty
Karty przedpłacone
Zobacz wszystkie figurki z serii!
Witaj w
Neighborville!
Nowe konsole Switch
już w sprzedaży
Nikt jeszcze nie dodał opinii o "Putty Squad" (PlayStation 3).
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.