Niedostępny
Ten produkt jest obecnie niedostępny i nie wiemy kiedy powróci do oferty.
Wydawca:
Microids
Wersja językowa:
Pełna angielska
Kod:
3760156486826
Klasyfikacja PEGI:
Od 12 lat

The Bluecoats North vs South Xbox One

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
The Bluecoats: North vs South to zabawna gra strategiczna, luźno osadzona w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej. Produkcja jest próba wskrzeszenia hitu firmy Infogrames (później Atari), który na przełomie lat 80. i 90. święcił triumfy na komputerach marki Amiga (500/600/1200). Omawiany tytuł został opracowany przez francuską firmę Anuman Interactive.

Podobnie jak w pierwowzorze, akcja gry toczy się w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej (miała miejsce w latach 1861-1865). Gracz ma możliwość wcielenia się w rolę dowódcy jednej ze stron konfliktu - umundurowanej na niebiesko Północy lub odzianego w szarości Południa - i spróbować przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.The Bluecoats: North vs South to dwuwymiarowa gra strategiczna, w której na świat patrzymy z góry – z tzw. perspektywy top-down. Zadaniem gracza jest kierowanie wojskami w taki sposób, by zwyciężyć nad przeciwnikiem. Zabawa toczy się w turach, przy czym w każdej gracz może przemieścić podległe oddziały tylko o jedno pole – do sąsiedniego stanu. Wejście na terytorium zajmowane przez wrogie jednostki przywołuje ekran bitwy, która rozgrywana jest w czasie rzeczywistym na niewielkich planszach.

Istotną rolę w grze odgrywa aspekt ekonomiczny. Kontrola nad stanami, w których ulokowane są forty, pozwala generować środki niezbędne do zakupu nowych oddziałów – piechoty, kawalerii lub artylerii – lub dodatkowych pomocy, np. większej liczby kul armatnich, odporności na złą pogodę czy niewrażliwości na ataki Indian i Teksańczyków. Wcześniej jednak trzeba zarobione pieniądze bezpiecznie przetransportować koleją.

Rozgrywkę urozmaicają zręcznościowe mini-gierki: atak na fort i napad na pociąg. Pierwsza to strzelanka typu „celowniczek”, w której naszym zadaniem jest eliminowanie wrogich żołnierzy wychylających się co chwila zza rozmaitych osłon. W drugiej gracz może spróbować ukraść złoto transportowane przez przeciwnika, co wymaga strzelania do ochrony pociągu i unikania przeszkód terenowych.

W The Bluecoats: North vs South możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawą rozgrywki są cztery kampanie różniące się początkowym podziałem sił na mapie. Przed rozpoczęciem rozgrywki możemy wybrać stronę oraz ustalić dodatkowe zmienne, np. ataki Indian i Teksańczyków oraz burze, potrafiące zatrzymać ruch jednostek.

Oprawa wizualna gry The Bluecoats: North vs South utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce przywodzącej na myśl skojarzenia z serialem animowanym Lucky Luke. Zabawie towarzyszą humorystyczne animacje oraz przyjemny dla ucha podkład dźwiękowy.

Zobacz także

Abonamenty
Karty przedpłacone
POP-owe szaleństwo!
łap okazję!
Abonamenty
Karty przedpłacone
Nowa
ulepszona wersja!
Nikt jeszcze nie dodał opinii o "The Bluecoats North vs South" (Xbox One).
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.