Pakiet Kultur Długobrodych dodaje trzy nowe grywalne frakcje do Total War™: ATTILA. Longobardowie, Burgundowie i Alemanowie są dostępni w kampanii dla jednego i wielu graczy, a także w bitwach własnych i dla wielu graczy.
Po setkach lat zagrożenia ze strony Cesarstwa Rzymskiego, te trzy potężne i wojownicze królestwa germańskie nareszcie są gotowe na rozpoczęcie kampanii ekspansyjnych z terenów ojczystych. Na południu leży Cesarstwo Zachodniorzymskie, którego terytoria graniczne są słabe i gotowe do splądrowania. Dzięki niepowtarzalnej mieszance budynków, jednostek bojowych i premii frakcji, Longobardowie zamierzają wykorzystać niespokojne czasy.
Historycznie, frakcje te przekształciły się w wielkie imperia okresu średniowiecza. Czy poprowadzisz ich potężne wojska i także powołasz do życia własne cesarstwo?
Premia kulturalna (Królestwa barbarzyńskie)
Nowe królestwa: współczynnik konwersji budynków -50%
Niepowtarzalny, fabularny ciąg wydarzeń: Ballada o Yborze
Gra tymi frakcjami daje ci możliwość rozegrania nowej serii połączonych wydarzeń fabularnych. Ballada o Yborze przedstawiona jest w postaci germańskiej sagi, w której kierujesz losami słynnego bohatera w serii rozwidlających się wyborów fabularnych. Gdy saga ma się ku końcowi, Ybor staje się dostępny jako generał dla twoich armii i zostaje wyposażony w premie, które odpowiadają dokonanym przez ciebie wyborom.
Niepowtarzalne premie frakcji
Frakcje te posiadają niepowtarzalne premie, które wyróżniają ich styl gry w głównej kampanii Total War: ATTILA™.
Burgundowie: Urodzeni myśliwi
Chłodna determinacja: +25% odtwarzania jednostek
Twardy pokarm: +10 jedzenia dla każdego regionu o słabej żyzności
Alemanowie: Germańska jedność
Ludy graniczne: 15% zwiększona wartość ataku wręcz przeciwko Rzymianom.
Królewski splendor: +50% do promienia wpływu generała w bitwie.
Longobardowie: Wybrańcy Godana
Uwolnieni: +50% więcej wojowników zostaje zwerbowanych z szeregów pokonanych sił wroga.
Furia ręki naszego stworzyciela: +10% morale jednostek w trakcie walk z armiami innej religii.
Niepowtarzalne cele misji
Gracze rozgrywający kampanię Longobardami, Burgundami lub Alemanami otrzymują unikatową serię celów misji w trakcie kampanii. Wśród nich znajduje się nowy cel opcjonalny, który zapewnia konkretny zastrzyk bogactwa za opuszczenie osad i wkroczenie na ścieżkę ludu migrującego.
Niepowtarzalne jednostki
Prócz jednostek germańskich barbarzyńców, Burgundowie, Longobardowie i Alemanowie otrzymują też dostęp do szeregu niepowtarzalnych jednostek bojowych:
Burgundowie
- Wąsaci harcownicy
- Wąsaci oszczepnicy
- Miotacze
- Elitarni procarze
- Burgundzcy konni topornicy
- Wąsaci lansjerzy
- Królewscy lansjerzy
- Burgundzcy topornicy
- Ogary
Alemanowie
- Szlachcice obwieszeni biżuterią
- Łupieżcy
- Alemańscy łupieżcy
- Elitarni alemańscy łupieżcy
- Jeźdźcy Chndomara
- Dezerterzy Protectores
- Przejęta Cheiroballistra
Longobardowie
- Młode wilki
- Ludzie Godana
- Wybrani Godana
- Kopalniane konie
- Zabójcy koni
- Longobardzcy wojownicy z maczugami
- Wojownicy z maczugami w zbrojach łuskowych
Niepowtarzalne budynki
Burgundowie
- Nowa ścieżka rozwoju budynków przetwarzania jedzenia: peklownia -> wędzarnia -> magazyn z solą
Alemanowie
- Dwór niezliczonych królów: ulepszenie poziomu 5 hali starszyzny
- Nowa ścieżka rozwoju budynków obróbki klejnotów: złoże klejnotów -> szlifierz klejnotów -> rzeźbiarz klejnotów -> koneser klejnotów
Longobardowie
- Nowa ścieżka rozwoju budynków wyzwolonych niewolników: plac wyzwoleń -> komuna wyzwoleńców
- Kat
- Dwór tancerzy Godana
Nowe dodatki
Pakiet Kultur Długobrodych zawiera nowe dodatki, które wzmacniają umiejętności i zdolności kluczowych postaci w kampanii:
- Sprzączka z Pforzen: premia obrony przy oblężeniu.
- Nóż ofiarny: tańsze budynki religijne i większe oddziaływanie religii
- Kapłan Godana: zwiększa zadawane obrażenia i umiejętność walki wręcz kosztem zbroi
- Życzliwy oszust: zwiększa ilość pieniędzy zyskiwanych z malwersacji.
Historia frakcji
Burgundowie
Choć w roku 98 n.e. okupowali wschodnią część Europy Środkowej i byli otoczeni przez inne społeczności plemienne, dowody archeologiczne i lingwistyczne sugerują, że Burgundowie pochodzą z wyspy Bornholm na Morzu Bałtyckim. W pierwszym wieku naszej ery Burgundowie byli jednak aktywni na kontynencie. Przez wieki umacniali swą pozycję jako potęgi na północy i wschodzie Europy. Choć pokonani przez Rzymian i otaczających ich wrogów, w IV wieku, wraz z osłabieniem Cesarstwa Zachodniorzymskiego, zapuszczali się coraz bardziej na jego terytorium. W związku z tym, Burgundowie mają teraz okazję przeprawić się przez Ren i zająć należne im miejsce – w świecie wolnym od okowów Rzymu!
Alemanowie
Jako duchowi spadkobiercy Swebów, Alemanowie zamierzali rozpocząć nowe życie z dala od nomadycznego terroru Hunów i im podobnych. Mimo kilku porażek, szczególnie w bitwie nad Lacus Benacus, byli poważnymi wrogami Rzymu i udało im się wydrzeć spore połacie jego zachodniego terytorium. Wspólnie wciąż prowadzili wojnę. Prowadzeni przez plemienny związek ważniejszych i mniej ważnych królów, książąt i wodzów twierdzących, że płynie w nich królewska krew, Alemanowie posiadali szeroki wachlarz germańskich jednostek. Ich przeznaczenie, choć niepewne, leży na ogromnych połaciach ziemi za Renem. Ich nieustępliwość i krwawa determinacja przesądzą o realizacji ich ambicji!
Longobardowie
Kiedy niewielkie, acz dumne plemię Wannilów zmierzyło się z Wandalami, ich bóg, Godan, przyrzekł, że da zwycięstwo plemieniu, które jako pierwsze zobaczy w dniu bitwy. Gdy zobaczył Wannilów z ich kobietami-wojownikami, zapytał: "kim są ci długobrodzi?" i przyznał im zwycięstwo. Plemię od tego czasu nazywane było Longobardami czy "długobrodymi". Mieszkają teraz wzdłuż rzeki Łaby, z dala od swych korzeni. Prowadzeni przez króla, który, gdy tylko może, dzieli się swoją władzą z ludem, są zdeterminowanym plemieniem, które przetrwało wiele burz i osiągnęło wielkość. Historia Longobardów pełna jest trudów i krwawych konfliktów, a w przyszłości na pewno czeka ich jeszcze więcej. A jednak Longobardowie zwyciężą, dzięki nowej sile! Zmierzą się z każdym przeciwnikiem, którego ześlą im bogowie!