229
90
Chwilowo niedostępny
Ten produkt powinien znowu być dostępny w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych dni.
Wydawca:
Spike Chunsoft
Wersja językowa:
Pełna angielska
Kod:
5056280417309
Klasyfikacja PEGI:
Od 12 lat

Robotics;Notes Double Pack Nintendo Switch

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
Robotics;Notes jest grą przygodową należącą do podgatunku visual novel. Za powstanie tytułu odpowiada firma 5pb. oraz studio Nitroplus. Obaj deweloperzy są dobrze znani fanom visual novel oraz popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni, a zwłaszcza tej jej części, która związana jest ze środowiskiem tzw. otaku (obsesyjnych fanów mangi, anime, militariów czy filmów sc-fi). Producenci w swoim dorobku mają wiele tytułów konsolowych, z których tylko drobny procent trafił do zachodnich graczy. Robotics;Notes to trzecia, po wydanym w 2008 roku Chaos;Head oraz Steins;Gate z 2010 roku, odsłona serii przygodówek sc-fi której charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest średnik w tytule. Wszystkie gry z cyklu są ze sobą luźno powiązane i rozgrywają się we współczesnej Japonii. Ich fabuła porusza wątki związane z postępem technologicznym i eksperymentami naukowymi, wykorzystuje także pomysły zaczerpnięte z miejskich legend oraz teorii spiskowych.Akcja Robotics;Notes rozgrywa się na południowym krańcu Japonii w 2019 roku. Głównym bohaterem tytułu jest Kaito Yashio, licealista należący do małego klubu zajmującego się robotyką. Kaito jest także wielkim fanem sieciowych bijatyk. Kiedy pewnego dnia dowiaduje się, że jedna z jego koleżanek ze szkoły zaprogramowała system walki i silnik w jego ulubionej grze decyduje, że wykorzysta jej wiedzę i doświadczenie, budując kilkunastometrowego mecha.

Robotics;Notes jest typowym japońskim visual novel, co oznacza, że przez większą część gry czytamy i wysłuchujemy dialogów postaci, przeważnie mając na nie niewielki wpływ. W najważniejszych momentach podejmujemy jednak decyzje, skutkujące osiągnięciem jednego z wielu zakończeń historii. W odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, twórcy wprowadzili do rozgrywki większą liczbę interaktywnych elementów. Główny bohater nie rozstaje się ze swoim tabletem, który gracze mogą wykorzystywać na kilka sposobów. Kiedy nie jesteśmy zajęci rozmową z innymi postaciami, możemy uruchomić kilka przydatnych aplikacji. Jedna z nich wykorzystuje możliwości rzeczywistości rozszerzonej i po zbliżeniu jej do jakiegoś obiektu, np. budynków w tle, możemy uzyskać ich krótki opis. Co ciekawe, dzięki programowi istnieje też możliwość zmiany strojów bohaterów oglądanych przez kamerę tabletu. Poza tym możemy też np. korzystać z serwisu przypominającego Twittera i kontaktować się za jego pośrednictwem z innymi postaciami. Warto dodać, że tytuł zawiera także obszerny słownik, zawierający opisy wszystkich pojawiających się w grze terminów i bohaterów.

Dużą nowością w Robotics;Notes jest to, że standardowe dwuwymiarowe i statyczne portrety postaci zostały zastąpione trójwymiarowymi modelami. Dzięki temu interakcje z innymi bohaterami są bardziej interesujące. Ich animacje pozwalają na wyrażanie emocji oraz nastrojów. Dodatkowo dzięki synchronizacji ruchu ust z nagranymi głosami można mieć wrażenie, że oglądamy serial anime. Tła i scenografia zostały jednak wykonane typowymi dla gatunku metodami i pozostają dwuwymiarowymi grafikami.

Zobacz także

Konsole Switch
w nowych, niższych cenach!
Figurki amiibo
Zbierz je wszystkie!
Abonamenty
Karty przedpłacone
Figurki z gry CP77
w niższych cenach!
Nikt jeszcze nie dodał opinii o "Robotics;Notes Double Pack" (Nintendo Switch).
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.