CENA: 149,90
99
90
Oszczędzasz 50,00
Wysyłka od 10,99 ZŁ
Specjalna cena obowiązuje tylko do wyczerpania ilości promocyjnej produktu.
Wysyłka w 24h
Ten produkt wysyłany jest w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.
Dostępność: 1 szt.
Wydawca:
Sold Out
Wersja językowa:
Pełna angielska
Kod:
5056208804839
Klasyfikacja PEGI:
Od 7 lat

Wargroove Deluxe Edition Nintendo Switch

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
Wargroove to strategia turowa czerpiąca garściami z takich serii jak Advance Wars oraz Fire Emblem. Produkcja została opracowana przez niezależne brytyjskie studio Chucklefish, którego debiutanckim projektem było Starbound wydane w 2016 roku.Wargroove zabiera nas do fantastycznego świata. Główną bohaterką tej opowieści jest Mercia – władczyni Królestwa Cherrystone, która została zmuszona do ucieczki ze swojej ojczyzny. W pogoń za nią ruszyli wrogowie, a jedynym ratunkiem zarówno dla niej, jak i dla całego królestwa jest odnalezienie sojuszników na nieznanych ziemiach znajdujących się pod rządami czterech zwaśnionych frakcji; poza Królestwem Cherrystone mowa o Imperium Heavensong, Legionie Felheim oraz Plemionach Floran.

W Wargroove akcję ukazano w widoku izometrycznym. Rozgrywka odbywa się w trybie turowym, na dwuwymiarowej mapie, którą przemierzamy (przemieszczając się zarówno na lądzie, jak i na wodach) wraz ze swoimi oddziałami, gromadząc zasoby, rozwijając armię oraz mierząc się z adwersarzami.

Starcia toczą się na osobnych planszach, a ich przebieg obserwujemy z boku. Autorzy oddają nam do dyspozycji szeroki wachlarz jednostek – oprócz piechoty na pole walki możemy posłać między innymi balisty i trebusze czy wreszcie potężne golemy. Ponadto ważną rolę w potyczkach odgrywa kilkunastu Dowódców, z których każdy charakteryzuje się własną osobowością i motywacjami. Posiadają oni indywidualne ruchy specjalne, tytułowe „Grooves”, których umiejętne wykorzystanie potrafi odmienić losy niejednej bitwy; chcąc jednak zrobić z nich użytek, najpierw musimy naładować specjalny pasek.

Filarem gry Wargroove jest kampania fabularna, w której możemy prześledzić losy królowej Mercii. Kolejne wątki opowieści są przekazywane głównie poprzez animowane przerywniki filmowe. Dla pojedynczego gracza przygotowano również Arcade Mode (składa się on ze specjalnych wyzwań, w których możemy zmierzyć się z pięcioma oponentami) oraz Puzzle Mode (gdzie musimy wykazać się umiejętnościami strategicznymi, by wygrać potyczkę już w pierwszej turze). Poza tym produkcja pozwala na multiplayerową zabawę przez Internet lub w ramach tak zwanego gorącego krzesła; mowa zarówno o trybie współpracy, jak i o rozgrywce opartej na rywalizacji.

Na sprawdzenie czeka tu również rozbudowany edytor pozwalający na projektowanie nie tylko własnych map, lecz także pojedynczych misji czy nawet całych kampanii fabularnych (wraz z cutscenkami). Swoimi dziełami można się dzielić z całą społecznością.

Wargroove posiada barwną, dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce przywodzącej na myśl wyżej wspomniany cykl Advance Wars. Zabawie towarzyszy zagrzewający do boju soundtrack.

Zobacz także

POP-owe szaleństwo!
łap okazję!
Figurki Funko POP!
Zobacz wszystkie!
Abonamenty
Karty przedpłacone
Figurki z gry CP77
w niższych cenach!
Nikt jeszcze nie dodał opinii o "Wargroove Deluxe Edition" (Nintendo Switch).
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.