Kupując produkty cyfrowy nie otrzymasz od nas gry w pudełku ale specjalny kod umożliwiający pobranie i/lub aktywację produktu.
Szczegółowe informacje dotyczące użycia każdego kodu aktywacyjnego są wysyłane po zakupie w wiadomości e-mail a także są dostępne w sekcji Moje konto / Moje produkty DIGITAL.
Imperium Bizantyjskie rozpoczęło XI wiek na silnej pozycji - przesunęło swoją granicę na wschód przeciwko rozdrobnionym emiratom muzułmańskim i całkowicie zniszczyło Bułgarów na Bałkanach. Wszystko to miało się zmienić w 1071 r., kiedy ponieśli katastrofalną klęskę z rąk Turków Seldżuckich w bitwie pod Manzikertem. Ci koczowniczy zdobywcy niedawno przeszli na islam i szybko ustanowili sułtanat rządzący od Afganistanu po Palestynę. Po Manzikert odebrali Bizantyjczykom prawie całą Anatolię. Gdy cesarz bizantyjski Alexios Komnenos zmagał się z powstrzymaniem postępów Seldżuków, zaapelował do Zachodu o najemników. Prośba ta została wykorzystana przez papieża Urbana II, który prawdopodobnie postrzegał ją jako okazję do realizacji własnych celów. Na soborze w Clermont w 1095 r. wezwał do krucjaty, aby ocalić wschodnie kościoły i odzyskać Ziemię Świętą od muzułmanów. W tym czasie potężne imperium Seldżuków zaczęło się rozdrabniać, sułtanat Rûm w Anatolii (współczesna Turcja azjatycka) odłączył się od Wielkiego Imperium Seldżuków w 1077 r., a lokalni syryjscy atabegowie byli w praktyce częściowo niezależni i zjednoczeni. Pierwsza krucjata ostatecznie zdobyła Jerozolimę w 1099 r. i ustanowiła szereg państw krzyżowców w Palestynie i Syrii. W ten sposób wywołali gorzką niechęć między muzułmanami, zachodnimi chrześcijanami i Bizantyjczykami, która doprowadziła do dwóch wieków konfliktu. Po Pierwszej Krucjacie miało nastąpić kilka dużych wypraw krzyżowych, podczas których państwa krzyżowców walczyły o swoje istnienie z kolejnymi odradzającymi się państwami islamskimi: Fatymidami, Zangidami, Ajjubidami i wreszcie Mamelukami, którzy w 1291 r. zniszczyli ostatnią twierdzę krzyżowców w Akrze. Tymczasem na wschodzie pojawiło się znacznie większe zagrożenie dla cywilizacji islamskiej. Szybko rozprzestrzeniający się Mongołowie zniszczyli Szahdom Khwarazmian do 1231 roku, chrześcijańskie królestwo Gruzji upadło w 1239 roku, a Seldżucy zostali pokonani i zmuszeni do wasalstwa w 1243 roku. Do 1258 r. Asasyni z Alamut i szczątkowe pozostałości niegdyś wielkiego kalifatu Abbasydów również zostały podbite. Tylko egipscy Mamelucy byli w stanie ostatecznie położyć kres mongolskim postępom, zwyciężając pod Ain Jalut w 1260 roku. Na Bałkanach Cesarstwo Bizantyjskie pozostało silne do 1204 r., kiedy to Konstantynopol padł ofiarą czwartej krucjaty. Następnie znaczna część starego imperium została przejęta przez zachodnich krzyżowców i Wenecjan, którzy zaplanowali całe to nikczemne przedsięwzięcie. Bizancjum utrzymało się w czterech częściach: imperiach Trebizondy i Nikei oraz despotatach Rodos i Epiru. Ostatecznie Imperium Nicejskie odbiło Konstantynopol w 1261 r., ale potęga Bizancjum została złamana na zawsze i było ono teraz tylko niewielkim państwem.
Cechy gry Field of Glory II: Medieval - Swords and Scimitars:
|
Wymagania: Konfiguracja minimalna:
Konfiguracja zalecana:
|