Aby zagrać w tę zawartość, wymagana jest podstawowa wersja gry Order of Battle: World War II na Steam.
Allies Resurgent to drugi rozdział trylogii dodatków DLC przedstawiających II wojnę światową z perspektywy aliantów. Nowa kampania przedstawia bitwy w Afryce Północnej, na Morzu Śródziemnym i wreszcie w Europie od końca 1942 do początku 1944 roku.
Na początku kampanii gracz dowodzi siłami amerykańskimi w operacji Torch, która wyznacza początek zaangażowania USA w walki w Afryce Północnej. Po pierwszej bitwie z jednostkami Vichy-French gracz musi zwyciężyć z weteranami sił Osi w Tunezji.
Później kampania przenosi się na postępy brytyjskiej Ósmej Armii w południowej Tunezji. Po udanym przełamaniu linii Mareth Brytyjczycy nacierają na północ: ich celem jest utworzenie ciągłego frontu z siłami alianckimi, które uczestniczyły w operacji Torch, i wkroczenie do Tunezji od zachodu.
Wiosną 1943 roku gracz przejmuje dowodzenie nad siłami amerykańskimi i brytyjskimi w połączonej ofensywie mającej na celu odbicie Tunisu i zakończenie obecności Osi w Afryce Północnej na dobre.
Ostatni etap Allies Resurgent pokazuje powrót alianckich sił lądowych do Europy, zaczynając od amfibijnej inwazji na Sycylię. Na koniec gracz musi zaatakować Włochy kontynentalne w Salerno, pokonać niemiecką obronę na linii Volturno i ostatecznie odbić Rzym.
Allies Resurgent dodaje również szereg nowych jednostek zarówno dla Aliantów, jak i państw Osi, dwie nowe specjalizacje oraz pięciu nowych dowódców alianckich.
NOWE SCENARIUSZE
- Oran - Rozpoczyna się operacja Torch, aliancka inwazja na francuską Afrykę Północną. Amerykańskie oddziały szturmowe wspierane przez okręty Królewskiej Marynarki Wojennej rozpoczynają ataki w celu zdobycia Oranu na wybrzeżu Algierii kontrolowanej przez Vichy.
- Medjez el Bab - w odpowiedzi na operację „Pochodnia” Niemcy zajmują resztę Francji kontynentalnej i pospiesznie starają się przerzucić więcej sił do Tunezji. Siły alianckie starają się osiągnąć szybkie zyski, zanim siły Osi w pełni się rozkręcą.
- Sidi bou Zid - próbując odzyskać inicjatywę i rozszerzyć swoje pozycje w Tunezji, siły Osi zdobyły kluczowe przełęcze górskie i teraz sondują amerykańską obronę.
- Kasserine - Siły alianckie w Tunezji muszą stawić czoła połączonej ofensywie Osi z kilku kierunków. Jednostki US Army zajmujące przełęcz Kasserine muszą znieść ciężar ataku wroga.
- Linia Mareth - Brytyjska Ósma Armia atakuje Linię Mareth, gdzie siły Osi mają nadzieję zablokować dalsze natarcie Montgomery'ego do środkowej Tunezji.
- Sfax - Brytyjska Ósma Armia musi pokonać obronę Osi w Wadi Akarit, aby posuwać się dalej na północ i zająć kluczowe miasto Sfax, aby w końcu połączyć się z siłami alianckimi nacierającymi z zachodu.
- Tunis - Siły alianckie rozpoczynają ostateczną ofensywę w Tunezji, aby ostatecznie pokonać państwa Osi w Afryce Północnej.
- Lądowanie na Sycylii - siły alianckie powracają do Europy w ramach operacji Husky, zakrojonej na szeroką skalę amfibijnej inwazji na Sycylię.
- Przełamanie Sycylii - Alianci atakują ostatnie główne umocnienia Osi na Sycylii wokół Etny, podczas gdy trwają przygotowania do ewakuacji wojsk włoskich i niemieckich z powrotem do Włoch kontynentalnych przez Cieśninę Mesyńską.
- Salerno - Alianci zdobywają przyczółek we Włoszech kontynentalnych w ramach operacji Avalanche, inwazji amfibii w pobliżu portu Salerno.
- Linia Volturno - Wehrmacht ma na celu powstrzymanie alianckich postępów we Włoszech kontynentalnych na linii Volturno, najbardziej wysuniętej na południe z szeregu linii obronnych biegnących od wybrzeża do wybrzeża we Włoszech.
- Linia Gustawa - Alianci rozpoczynają operację Shingle z desantem amfibijnym w pobliżu Anzio, na południe od Rzymu, w celu oskrzydlenia niemieckiej obrony na Linii Gustawa i szybkiego zdobycia Wiecznego Miasta.
NOWE JEDNOSTKI
- Re 2002, włoski myśliwiec bombardujący
- PZW 42, wyrzutnia rakiet na halftracku
- DD Bourrasque, francuski niszczyciel
- DD L'Adroit, francuski niszczyciel
- C15 TA, kanadyjska ciężarówka opancerzona
- L4 Grasshopper, amerykański samolot zwiadowczy
- M3 ScoutCar, amerykański samochód pancerny, rozpoznawczy
- T28E CGMC, amerykańska jednostka przeciwlotnicza na półgąsienicach
- T30 HMC, amerykańska artyleria na półgąsienicach
- A36 Apache, amerykańska wersja myśliwca P-51 do ataków naziemnych
- Lancaster, ciężki brytyjski bombowiec strategiczny
|