159
90
Wysyłka od 11,99 ZŁ
Wysyłka w 24h
Ten produkt wysyłany jest w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.
Dostępność: 2 szt.
Wydawca:
Microids
Wersja językowa:
Pełna angielska
Kod:
3760156485942
Klasyfikacja PEGI:
Od 12 lat

The Bluecoats North vs South PS4

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
The Bluecoats: North vs South to zabawna gra strategiczna, luźno osadzona w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej. Produkcja jest próba wskrzeszenia hitu firmy Infogrames (później Atari), który na przełomie lat 80. i 90. święcił triumfy na komputerach marki Amiga (500/600/1200). Omawiany tytuł został opracowany przez francuską firmę Anuman Interactive.

Podobnie jak w pierwowzorze, akcja gry toczy się w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej (miała miejsce w latach 1861-1865). Gracz ma możliwość wcielenia się w rolę dowódcy jednej ze stron konfliktu - umundurowanej na niebiesko Północy lub odzianego w szarości Południa - i spróbować przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.The Bluecoats: North vs South to dwuwymiarowa gra strategiczna, w której na świat patrzymy z góry – z tzw. perspektywy top-down. Zadaniem gracza jest kierowanie wojskami w taki sposób, by zwyciężyć nad przeciwnikiem. Zabawa toczy się w turach, przy czym w każdej gracz może przemieścić podległe oddziały tylko o jedno pole – do sąsiedniego stanu. Wejście na terytorium zajmowane przez wrogie jednostki przywołuje ekran bitwy, która rozgrywana jest w czasie rzeczywistym na niewielkich planszach.

Istotną rolę w grze odgrywa aspekt ekonomiczny. Kontrola nad stanami, w których ulokowane są forty, pozwala generować środki niezbędne do zakupu nowych oddziałów – piechoty, kawalerii lub artylerii – lub dodatkowych pomocy, np. większej liczby kul armatnich, odporności na złą pogodę czy niewrażliwości na ataki Indian i Teksańczyków. Wcześniej jednak trzeba zarobione pieniądze bezpiecznie przetransportować koleją.

Rozgrywkę urozmaicają zręcznościowe mini-gierki: atak na fort i napad na pociąg. Pierwsza to strzelanka typu „celowniczek”, w której naszym zadaniem jest eliminowanie wrogich żołnierzy wychylających się co chwila zza rozmaitych osłon. W drugiej gracz może spróbować ukraść złoto transportowane przez przeciwnika, co wymaga strzelania do ochrony pociągu i unikania przeszkód terenowych.

W The Bluecoats: North vs South możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawą rozgrywki są cztery kampanie różniące się początkowym podziałem sił na mapie. Przed rozpoczęciem rozgrywki możemy wybrać stronę oraz ustalić dodatkowe zmienne, np. ataki Indian i Teksańczyków oraz burze, potrafiące zatrzymać ruch jednostek.

Oprawa wizualna gry The Bluecoats: North vs South utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce przywodzącej na myśl skojarzenia z serialem animowanym Lucky Luke. Zabawie towarzyszą humorystyczne animacje oraz przyjemny dla ucha podkład dźwiękowy.

Zobacz także

Abonamenty
Karty przedpłacone
Modele Gundam
Nie wymagają kleju!
Graj bezprzewodowo
na swojej konsoli!
Abonamenty
Karty przedpłacone
Nikt jeszcze nie dodał opinii o "The Bluecoats North vs South" (PS4).
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.