139
90
Wysyłka od 10,99 ZŁ
Wysyłka w 24h
Ten produkt wysyłany jest w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.
Dostępność: 2 szt.
Wydawca:
Clear River Games
Wersja językowa:
Pełna angielska
Kod:
7350002938508
Klasyfikacja PEGI:
Od 12 lat

Ys Origin Nintendo Switch

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
Ys Origin jest japońską grą RPG akcji, która w 2006 roku zadebiutowała w Japonii w wersji na komputery osobiste. Po niemal sześciu latach odbyła się premiera angielskiej wersji omawianej produkcji, która następnie doczekała się odświeżonej edycji, opracowanej przez studio DotEmu.Ys Origin jest prequelem serii Ys, której początki sięgają 1987 roku. Akcja tego tytułu rozgrywa się na siedemset lat przed wydarzeniami opowiedzianymi w pierwszej odsłonie cyklu. Pod rządami bliźniaczych Bogiń – Reah oraz Feeny – wspomaganych przez Sześciu Kapłanów, tytułowa kraina Ys jest prawdziwym rajem. Mieszkańcy, korzystający z dobrodziejstw niesionych przez Czarną Perłę, czyli artefakt podarowany przez bóstwa, cieszą się życiem w dostatku, z dala od trosk i problemów. Sielanka nie mogła trwać wiecznie – miejsce to stało się łakomym kąskiem dla demonów, których najazd zmusił Boginie do przeniesienia poddanych w niebiosa. Nie powstrzymało to jednak rządnych krwi wrogów, którzy wybudowali Diabelską Wieżę, by w ten sposób dotrzeć do nowego domu ludzkości. Gdy pewnej nocy Boginie przepadają bez śladu, na ich poszukiwania wyrusza elitarny oddział śmiałków. Śledztwo prowadzi ich do wspomnianej konstrukcji, w której mają nadzieję nie tylko odnaleźć swe bóstwa, lecz także raz na zawsze położyć kres zagrażającej całej krainie inwazji.

W Ys Origin możemy wcielić się w jedną z trzech postaci. Yunica Tovah to wojowniczka władająca toporem i wielkim mieczem, natomiast Hugo Fact jest ambitnym czarodziejem, robiącym użytek z dystansowych ataków magicznych. Po ukończeniu przygody odblokowujemy dostęp do trzeciego protagonisty – Toal Fact, znany również jako The Claw, korzysta ze specjalnej, wyposażonej w ostrza rękawicy. Rozgrywkę oparto na eksploracji wieży – składa się na nią 25 kondygnacji, zróżnicowanych nie tylko pod kątem stylistyki, lecz także samej rozgrywki. Pnąc się coraz wyżej stawiamy czoła coraz potężniejszym przeciwnikom – istotny element gry stanowią starcia z bossami, wymagające odkrycia stojących za ich zachowaniami schematów, opracowania określonej taktyki oraz wykorzystania indywidualnych zdolności poszczególnych herosów. Kładąc trupem kolejnych adwersarzy ładujemy tak zwany „Boost Meter” – specjalny wskaźnik, którego wypełnienie owocuje bonusami do siły i szybkości ataku oraz zwiększonym współczynnikiem obrony. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać go do wyprowadzenia jednego, mocarnego ciosu.

Oprócz rozbudowanego trybu fabularnego, w Ys Origin pojawiają się inne warianty rozgrywki: Time Attack, Boss Rush oraz Arena. Możemy w nich wcielić się między innymi w Adola Christina, bohatera wcześniejszych gier z serii.

Gra Ys Origin, w porównaniu z wydanym wyłącznie w Kraju Kwitnącej Wiśni pierwowzorem, doczekała się odświeżonej oprawy graficznej, implementacji systemu osiągnięć i rankingów. Edycja na nowsze konsole może pochwalić się dodatkowymi efektami, a także zaprojektowanymi na nowo menusami oraz interfejsem.

Zobacz także

POP-owe szaleństwo!
łap okazję!
Abonamenty
Karty przedpłacone
Abonamenty
Karty przedpłacone
Abonamenty
Karty przedpłacone
Nikt jeszcze nie dodał opinii o "Ys Origin" (Nintendo Switch).
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.