<
59
90
Chwilowo niedostępny
Ten produkt powinien znowu być dostępny w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych dni.
Wydawca:
2K Games
Wersja językowa:
Polska (napisy)
Kod:
5908305205494
Klasyfikacja PEGI:
Od 18 lat
:

XCOM Enemy Unknown PL NPG PC

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
Zobacz opinie (3)
XCOM: Enemy Unknown to gra strategiczna stworzona przez doświadczone studio Firaxis. Stanowi ona jednocześnie wznowienie kultowej serii zapoczątkowanej przez wydane w 1994 roku UFO: Enemy Unknown.

Pod względem fabuły gra nie stanowi bezpośredniej kontynuacji oryginalnej trylogii z lat 90-tych. Zamiast tego na nowo opowiada historię pierwszego konfliktu ludzkości z agresywną cywilizacją obcych, która postanowiła skolonizować naszą planetę. W celu poradzenia sobie z pozaziemskim zagrożeniem powołana zostaje organizacja Extraterrestrial Combat Unit (w skrócie XCOM). Jej zadaniem jest nie tylko odparcie inwazji kosmitów, ale również odkrycie sekretów ich technologii. Gracz wciela się w głównodowodzącego organizacją.

Rozgrywka prowadzona jest na dwóch płaszczyznach - warstwa strategiczna toczy się w czasie rzeczywistym, podczas gdy bezpośrednie starcia z obcymi na powierzchni Ziemi są turowe. Tryb strategiczny pozwala nam na prowadzenie badań naukowych, odkrywanie sekretów technologii kosmitów oraz produkcję uzbrojenia i sprzętu. Działalność XCOM nie jest tania, więc sporo uwagi trzeba poświęcić stronie ekonomicznej. W radzie państw sponsorującej naszą organizację znajduje się szesnaście narodów i konieczne jest dbanie o ich zadowolenie z naszych rezultatów. Niektóre z nich zapełnią nam konta pieniędzmi, podczas gdy inne (np. nacje afrykańskie) skoncentrują się na dostarczaniu surowców. Wszystko to ma miejsce na dużej mapie obejmującej całą powierzchnię naszego globu. Z tego poziomu zakładamy bazę operacyjną, którą następnie zapełniamy podwładnymi i rozbudowujemy o nowe pomieszczenia oraz laboratoria.

Co pewien czas otrzymujemy wiadomość o odkryciu aktywności obcych i wyruszamy z oddziałem bojowym w celu wyeliminowania zagrożenia. Wtedy gra przestawia się w turowy tryb walki. Dowodzimy w nim niewielką grupką doskonale wyszkolonych żołnierzy i naszym zadaniem jest najczęściej zabicie wszystkich kosmitów na mapie. Podczas starć ogromną rolę odgrywa tzw. mgła wojny i linia wzroku postaci, a poległych jednostek nie da się wskrzesić po zakończeniu misji. W trakcie starć żołnierze nabywają punkty doświadczenia, które następnie wydajemy na rozwijanie ich umiejętności.

Większość misji (za wyjątkiem tych istotnych dla fabuły) generowana jest losowo, zarówno jeśli chodzi o kształt terenu, jak i umiejscowienie wrogich jednostek. Silnik gry umożliwia daleko idącą destrukcję otoczenia. Starcia dodatkowo uatrakcyjnia system morale żołnierzy. Niedoświadczeni podwładni łatwo panikują, a zgon kolegi z oddziału negatywnie wpływ na liczbę uzyskanych punktów doświadczenia.

Zobacz także

Promocja na produkty cefrowe!
Nie czekaj na dostawę!
Rozbuduj swoją
kolekcję kart!
Figurki z The Last of Us
dostępne od ręki!
Modele Gundam
w super cenach!
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.
Rusty Sparks
Z nami od: 2012/11/13

Rusty Sparks

0 0

Polecam!

Naprawdę solidna strategia na PC. :)

Gra jes Steam"owa, więc można pobierać z serwerów. :)

Pozdrawiam.

niteowl
Z nami od: 2012/07/26

niteowl

0 0

cofam swój komentarz, chyba mnie ytube

przekierował na zły trailer. przy obejrzeniu bezpośrednio ze strony Ultimy "leci" właściwy :) sorki, za zamieszanie

niteowl
Z nami od: 2012/07/26

niteowl

0 0

zapowiada się równie fajnie jak oryginał!

Jest tylko jedno małe "ale". Filmik jaki jest tutaj zaprezentowany pochodzi z innej gry :)
Gra, która jest sprzedawana na tej stronie to strategia "XCOM Enemy Unknown" robiona przez studio Firaxis dla 2K Games.
Natomiast załączony fimik jest z taktycznego FPSa "XCOM" robionego przez studio 2K Marin również dla 2K Games.
Są to dwie różne gry, tylko tytuł i motyw walki z alienami myli. Ot tak dla sprostowania piszę.

Ale grę i tak kupię bo nad oryginałem spędziłem wiele wspaniałych nocy :) (taki stary już jestem)