CENA: 69,99
59
90
Oszczędzasz 10,09
Chwilowo niedostępny
Ten produkt powinien znowu być dostępny w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych dni.
Wydawca:
2K Games
Wersja językowa:
Polska (napisy)
Kod:
5908305205494
Klasyfikacja PEGI:
Od 18 lat
:

XCOM Enemy Unknown PL NPG PC

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
Zobacz opinie (3)
XCOM: Enemy Unknown to gra strategiczna stworzona przez doświadczone studio Firaxis. Stanowi ona jednocześnie wznowienie kultowej serii zapoczątkowanej przez wydane w 1994 roku UFO: Enemy Unknown.

Pod względem fabuły gra nie stanowi bezpośredniej kontynuacji oryginalnej trylogii z lat 90-tych. Zamiast tego na nowo opowiada historię pierwszego konfliktu ludzkości z agresywną cywilizacją obcych, która postanowiła skolonizować naszą planetę. W celu poradzenia sobie z pozaziemskim zagrożeniem powołana zostaje organizacja Extraterrestrial Combat Unit (w skrócie XCOM). Jej zadaniem jest nie tylko odparcie inwazji kosmitów, ale również odkrycie sekretów ich technologii. Gracz wciela się w głównodowodzącego organizacją.

Rozgrywka prowadzona jest na dwóch płaszczyznach - warstwa strategiczna toczy się w czasie rzeczywistym, podczas gdy bezpośrednie starcia z obcymi na powierzchni Ziemi są turowe. Tryb strategiczny pozwala nam na prowadzenie badań naukowych, odkrywanie sekretów technologii kosmitów oraz produkcję uzbrojenia i sprzętu. Działalność XCOM nie jest tania, więc sporo uwagi trzeba poświęcić stronie ekonomicznej. W radzie państw sponsorującej naszą organizację znajduje się szesnaście narodów i konieczne jest dbanie o ich zadowolenie z naszych rezultatów. Niektóre z nich zapełnią nam konta pieniędzmi, podczas gdy inne (np. nacje afrykańskie) skoncentrują się na dostarczaniu surowców. Wszystko to ma miejsce na dużej mapie obejmującej całą powierzchnię naszego globu. Z tego poziomu zakładamy bazę operacyjną, którą następnie zapełniamy podwładnymi i rozbudowujemy o nowe pomieszczenia oraz laboratoria.

Co pewien czas otrzymujemy wiadomość o odkryciu aktywności obcych i wyruszamy z oddziałem bojowym w celu wyeliminowania zagrożenia. Wtedy gra przestawia się w turowy tryb walki. Dowodzimy w nim niewielką grupką doskonale wyszkolonych żołnierzy i naszym zadaniem jest najczęściej zabicie wszystkich kosmitów na mapie. Podczas starć ogromną rolę odgrywa tzw. mgła wojny i linia wzroku postaci, a poległych jednostek nie da się wskrzesić po zakończeniu misji. W trakcie starć żołnierze nabywają punkty doświadczenia, które następnie wydajemy na rozwijanie ich umiejętności.

Większość misji (za wyjątkiem tych istotnych dla fabuły) generowana jest losowo, zarówno jeśli chodzi o kształt terenu, jak i umiejscowienie wrogich jednostek. Silnik gry umożliwia daleko idącą destrukcję otoczenia. Starcia dodatkowo uatrakcyjnia system morale żołnierzy. Niedoświadczeni podwładni łatwo panikują, a zgon kolegi z oddziału negatywnie wpływ na liczbę uzyskanych punktów doświadczenia.

Zobacz także

Figurki amiibo
Zbierz je wszystkie!
Modele Gundam
Nie wymagają kleju!
Podstawki pod pady
lub telefony
Abonamenty
Karty przedpłacone
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.
Rusty Sparks
Z nami od: 2012/11/13

Rusty Sparks

0 0

Polecam!

Naprawdę solidna strategia na PC. :)

Gra jes Steam"owa, więc można pobierać z serwerów. :)

Pozdrawiam.

niteowl
Z nami od: 2012/07/26

niteowl

0 0

cofam swój komentarz, chyba mnie ytube

przekierował na zły trailer. przy obejrzeniu bezpośrednio ze strony Ultimy "leci" właściwy :) sorki, za zamieszanie

niteowl
Z nami od: 2012/07/26

niteowl

0 0

zapowiada się równie fajnie jak oryginał!

Jest tylko jedno małe "ale". Filmik jaki jest tutaj zaprezentowany pochodzi z innej gry :)
Gra, która jest sprzedawana na tej stronie to strategia "XCOM Enemy Unknown" robiona przez studio Firaxis dla 2K Games.
Natomiast załączony fimik jest z taktycznego FPSa "XCOM" robionego przez studio 2K Marin również dla 2K Games.
Są to dwie różne gry, tylko tytuł i motyw walki z alienami myli. Ot tak dla sprostowania piszę.

Ale grę i tak kupię bo nad oryginałem spędziłem wiele wspaniałych nocy :) (taki stary już jestem)